Apželdinimas

Gražus Jūsų namų apželdinimas gali suteikti malonumą akiai ne tik Jums ar Jūsų šeimai, bet ir kaimynams bei svečiams. Bet norint įsirengti gražų kiemą reikia atsižvelgti į daug niuansų – koks tos vietovės klimatas, kiek skirsite laiko augalų priežiūrai, koks kiemo dirvožemis, kritulių kiekis, tarša, o gal turite unikalių idėjų kurių sudėtingas įgyvendinimas? Keičiant apželdinimą tai vienas iš geriausių būdų pagerinti savo namų išvaizdą. Perparduodant namą – puikus apželdinimas ženkliai pakelia turto kainą. Jei turite idėjų, žinių ir užsispyrimo viską galite atlikti patys, arba galite samdytis specialistų komandą kuri turi ilgametę patirtį. Atliekant apželdinimą reikia atsižvelgti į kiemo dizainą, trinkelių spalvą, takelių išsidėstymą, neturint tinkamo dirvožemio reikia tręšti jį, arba pasirūpinti papildomu tinkamo dirvožemio užsivežimu. Pagal pasirinktą stilių augalai išdėstomi atsitiktinėse vietose arba, mėgstantiems tvarką, laikomasi simetrijos. Augalai auginami iš sėklų arba perkami sodinukai, kiekvienas augalas turi savitų auginimo savybių kurias reiktų žinoti norint išlaikyti augalą gražų ir sveiką. Kuriant savo kiemo išvaizdą galima panaudoti ne tik gražiai atrodančias gėles, krūmus ar medelius. Bet galima įkomponuoti ir vaismedžius kurie jums leis mėgautis savo kieme užaugusiomis gėrybėmis. Įkomponuotas aviečių ar serbentų krūmas leis jums mėgautis šviežiomis uogomis savo sode. Mūsų įmonė ne tik patars ką Jums pasirinkti, bet mes ir atliksime viską nuo idėjos iki galutinio įgyvendinimo. Pašalinsime šiukšles, ar likusias šaknis nuo prieš tai augusių augalų, sutvarkysime apleistą sklypą ar jį suformuosime, išgenėsime esančius krūmus ar medžius pagal poreikius. Taip pat tvarkome ir prižiūrime jau suformuotus ir apželdintus sklypus. Sklypo apželdinimas – tai Jūsų namo vizitinė kortelė.

Aplinkos tvarkymas

Aplinkos tvarkymas


Kaina

1,00€

Sodybų aplinkos sutvarkymo kaina priklauso nuo:

Darbų, tenkančių 1 arui kiekio, savikainos bei intensyvumo.

 

Į šią kainą įskaičiuota:                             Į šią kainą neįskaičiuota:

 

Aukštos žolės pjovimas                             Tvenkinio kasimas

Šiukšlių sutvarkymas                                 Augalinio sluosksnio atvežimas

Medžių šalinimas

Medžių genėjimas

Sklypo formavimas

Pakrantės sutvarkymas

Pievutės įrengimas

 

Aplinkos tvarkymas ir paruošimas apželdinimo darbams


Aplinkos tvarkymas yra paprasčiausiai suvokiamas bei daugiausia apimantis terminas sodybų, namų aplinkos sutvarkymo srityje. 

       Jei baigiate statyti namą, sodybą ar pramoninį objektą, aplinkos tvarkymas gali susidėti iš šiukšlių, statybinio laužo pašalinimo iš užterštos teritorijos, pirminio apaugusios, užžėlusios piktžolėmis teritorijos purškimo herbicidais, grunto, reikalingo sklypui pakelti, atvežimo, sklypo reljefo formavimo darbų. Jei šių darbų neatliksite iš anksto, pašalinti šiukšles, statybinį laužą gali pasunkėti bei kainuoti brangiau, jei bus įrengta tvora ar iškloti takeliai bei įvažiavimo takai. Atliekant pirminį sklypo lyginimą, reljefo formavimą turėkite omenyje, kad sklypo apželdinimui, vejos įrengimui bus reikalingas mažiausiai 10 cm derlingos žemės sluoksnis, todėl pirminį lyginimą atlikite ypač kruopščiai, geriausia lygių matavimui panaudokite vandens gulsčiuką arba nivelyrą.

       Jei paruošiamieji aplinkos tvarkymo darbai yra užbaigti, galima įrenginėti įvažiavimo takus bei takelius, betonuoti ar statyti tvorą, tačiau reikia nepamiršti, kad apželdinimo darbams bei vejos įrengimui prireiks juodžemio arba augalinio sluoksnio,  todėl numatykite vietą per kurią į sklypą galės būti atvežtas gruntas. Tai gali būti lengvai išimamas tvoros segmentas ar tvoros dalis.

 

Aplinkos tvarkymas, kai namo, sodybos, pramoninio objekto aplinka jau sutvarkyta

  

        Pilnai susitvarkius aplinką, įsirengus veją, apželdinus sklypą bei norint išlaikyti gražią bei tvarkingą aplinką, reikia nuolat atlikti aplinkos tvarkymo darbus. Aplinkos tvarkymas susidės iš nuolatinės vejos priežiūros: vejos pjovimo, tręšimo, skarifikavimo, aeravimo, nunykusių plotų atsėjimo, piktžolių naikinimo jau įrengtoje vejoje.  Daugelis augalų reikalauja įvairaus karpymo, formavimo, genėjimo. Jei yra paklota kieta danga, trinkelės ar kitas pagrindas, laikui bėgant pro jos tarpus ar ant jo, gali pradėti želti piktžolės. Piktžoles iš kietos dangos galima naikinti purškiant jas glifosatais, vėliau pašalinant kietu šepečiu ar rankomis, tačiau purškimą atlikite ypač atsargiai, siekiant nepakenkti jau esamai vejai, augalams.

 

Gerbūvio darbai

 

        Gerbūvio darbai susideda iš takų, įvažiavimo keliuko, takelių, nuogrindos įrengimo, drenažo padarymo, tvoros, laistymo sistemos įrengimo, vejos įrengimo bei kitų apželdinimo darbų. Pati praktiškiausia kietoji danga tokiais atvejais yra trinkelės. Tačiau norint originaliau, gražiau,  kartais ir pigiau įsirengti tokius takus, galima takelius tiesiog grįsti akmenukais, žvirgždu, skaldele. Tokiam takui pagrindą reikia paruošti taip pat,  kaip ir klojant trinkeles. Jei takeliui naudositės ypač retai, gražiai atrodo takelis, padarytas iš akmens ar betono plokščių, dedamų tiesiai į paruoštą sėti dirvožemį ar jau įrengtoje vejoje, prieš tai padarant dedamo pagrindo formos duobutes. 

      Priklausomai nuo Jūsų pageidavimų bei tvarkomo ploto, gerbūvio darbai gali kainuoti nuo kelių iki keliolikos tūkstančių litų.

Kontaktai

Įsimintos prekės  

(tusčia)

RulonineVeja.eu

 

 

Active24.lt Slidinėjimo ir turizmo prekės, riedučiai, riedlentės