Prieš įrengiant veją, reikia apsispręsti dėl laistymo sistemos bei drenažo poreikio. Jei dirva nėra užmirkusi ir vanduo neužsilaiko, pakanka tiesiog padaryti nedidelius nuolydžius nuo namo pusės. Jei žemė yra sunki ir nelaidi vandeniui, vandens pralaidumą galima pagerinti sumaišius esamą žemę su rupaus smėlio sluoksniu. Jei, įvertinus šiuo būdus, nusprendžiama, kad jie nebus efektyvūs, įrengiama sudėtingesnė sistema - požeminio drenažo tinklas. Vejos sodinimas. Dėl globalaus klimato atšilimo sinoptikai prognozuoja, kad ateityje dažniau pasitaikys ilgai trunkančios sausros, todėl manome, kad laistymo sistema yra puikus būdus išsaugoti gyvybingą veją bei augalus protingai ir taupiai naudojant vandenį. Plačiau apie tai meniu “Laistymo sistemos”. Veja gali būti įrengiama klojant jau išaugintą ruloninę veją arba išauginant veją iš sėklų mišinio. Ruloninė veja prigyja ir pradeda augti maždaug per 7 dienas nuo paklojimo. Sėjamą veją galima šienauti maždaug po 30 dienų nuo pasėjimo. Ruloninės vejos efektas pamatomas iš karto, sėjamosios - maždaug po 14 dienų, kai veja būna sudygusi. Ruloninės vejos įrengimas yra maždaug 50 proc. brangesnis nei sėjamosios. Yra labai didelis vejų mišinių pasirinkimas, tokių kaip vejos, skirtos sporto aikštynams, atsparios pastoviam mindžiojimui, vejos, skirtos sėti pavėsingose vietose, dekoratyvinės vejos, buitinės ir, kaip mes įvardijame, dar vieną rūšį – Jūsų namų veja. Vejos įrengimas. Parinkdami šios vejos mišinį mes atsižvelgiame, kad veja būtu atsparesnė mindžiojimui, reikalautų mažesnės priežiūros bet atrodytų reprezentatyviai, kaip ir dekoratyvinė veja. Jei veja pasirinkta teisingai ir įrengta tinkamai, jos priežiūra nereikalaus laiko ir pastangų. Šienauti reikia maždaug 1 kartą kartą per savaitę, tręšti pageidautina 3-4 kartus per metus. Vejai senėjant, gali atsirasti samanų, vietomis veja gali pradėti nykti, todėl atsiranda kai kurių naujų darbų poreikis. Pavasarį ją reikia – aeruoti, vasarą – skarifikuoti. Jei žemė tampa rūgšti – nukalkinti, atsėti nunykusius plotelius. Jei veja prižiūrima tinkamai, ji atrodys gražiai ir bus tinkama naudoti 15 ar dar daugiau metų.

Vejos įrengimas ir priežiūra

Techninė info

Visais klausimais skambinkite

868227550 Nerijus

Projektų vadovas

info@vejairlaistymas.lt

Vejos įrengimo kaina priklauso nuo:

- Vejos rūšies (dekoratyvinė arba paprasta)
- Sklypo esamos būklės (reljefas, šiukšlės, sklypo forma, velėna, dirvožemis)
- Technikos atgabenimo sąlygų bei veiklos efektyvumo

 

Pateikiame orientacines vejos įrengimo kainas be PVM:

         

Iki 5 arų - nuo €2
nuo 5 iki 10 arų - nuo €1,75
nuo 10 iki 30 arų - nuo €1,5
nuo 30 iki 50 arų - nuo €1,25
nuo 50 arų - nuo €1 

           

Į šią kainą neįskaičiuotas tik juodžemio arba augalinio grunto atvežimas. Pasakyti tikslią kainą ir sudaryti sąmatą galėsime tik po sklypo apžiūros vietoje.


Pateikiame detalizuotą darbų aprašymą, kuriuos reikia atlikti laikantis technologinių reikalavimų, norint turėti nepriekaištingą veją:

   - Sklypo reljefo formavimas

   - Piktžolių sudaiginimas

   - Piktžolių purškimas herbicidais

   - Galutinis lyginimas

   - Volavimas

   - Kompostinės žemės paskleidimas

   - Volavimas

   - Žemės purenimas prieš sėjimą

   - Trąšų įterpimas

   - Sėklų įterpimas

   - Sėklų mulčiavimas durpėmis arba kompostu

   - Volavimas

   - 1 pjovimas

   - Atsėjimas pagal poreikį

   - 2 pjovimas

   - Tręšimas

   - Piktžolių purškimas herbicidais


iki 5a 2,00€
nuo 10 iki 30 arų 1,50€
nuo 30 iki 50 arų 1,25€
nuo 5 iki 10 arų 1,75€
nuo 50a 1,00€

Kontaktai

Įsimintos prekės  

(tusčia)

RulonineVeja.eu

 

 

Active24.lt Slidinėjimo ir turizmo prekės, riedučiai, riedlentės