Ruloninė veja

Ruloninės vejos pristatymą vykdome visoje Lietuvoje. Priklausomai nuo užsakymo dydžio pristatymą vykdome dideliu krovininiu transportu, kurio ilgis gali svyruoti nuo 8 iki 13,6 metrų ir 12-24 tonų svorio. Ruloninė veja yra tvarkingai sukrauta ant palečių. Iškrovimą galite atlikti keltuvu - fiskaru, galiniu automobilio keltuvu arba krautuvu su paletinėmis šakėmis. Automobilio stovėjimo laikas išsikrovimo vietoje iki 1 val. Vietose, kur ypač sudėtingas privažiavimas, pristatymą galime atlikti su lengvojo automobilio priekaba, o iškrovimą atlikti rankiniu būdu.

Ruloninės vejos transportavimas

Ruloninės vejos transportavimas


Papildoma informacija

Visais klausimais skambinkite

868227550 Nerijus

Projektų vadovas

info@vejairlaistymas.lt

Kaina

4,50€

Pirmas dalykas, į kurį turi būti atsižvelgta klojant veją, kad nors kloti veją galima beveik bet kuriuo metu, geriausia tai daryti pavasario - rudens mėnesiais. Tai yra optimalus laikas, kad veja spėtų užmigti ir pasiruošti žiemojimui, kad atšiaurūs šalčiai ir smarkus sniegas nepakenktų vejai žiemos mėnesiais.

 

Vietos vejai paruošimas


Tam, kad paruoštume dirvą toje vietoje, kur planuojame kloti ruloninę veją, svarbu įsitikinti, kad toje vietoje iš dirvos pašalinta viskas, kas gali sutrukdyti tinkamai pakloti veją. Būtina, kad iš žemės būtų pašalinta visa esanti augalija, piktžolės, medžių kelmai ir šaknys, seni krūmai ir panašiai, taip pat bet kokie akmenys ar statybinės atliekos. Jeigu jau turite įrengtą veją, kurią norėtumėte pataisyti ar atnaujinti, toje vietoje turite visiškai panaikinti esamą veją - svarbu nekloti naujai įrengiamos ruloninės vejos ant jau esamos vejos, nes bus sunku paklotai ruloninei vejai prigyti ir įsišaknyti.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad visos daugiametės žolės buvo sunaikintos, o šansai, kad jos gali atsinaujinti, kiek įmanoma sumažinti. Piktžolės, tokios kaip kiaulpienės, kurios turi gilias šaknis,  yra greitai plintančios ir augančios, todėl svarbu užtikrinti, kad piktžolės ir jų šaknys yra pašalintos. Tai yra svarbus žingsnis užtikrinant, kad naujai įrengiama veja būtų apsaugota ir būtų galima ilgiau ja džiaugtis.

 

Pirmos eilės įrengimas

 

Pradžioje nustatomas kraštas, nuo kurio ruloninė veja bus pradėta kloti. Pradedama kloti nuo pasirinkto krašto, pirma eilė klojama liesia linija. Jeigu neįmanoma išskirti tiesios linijos, naudojami du kluoliukai ir virvė. Taip pažymima linija, kurios norima laikytis. Kai pirma eilė sėkmingai paklota, galima kloti kitas eiles taip, kad jos būtų šalia viena kitos. Paklota velėna grėbliu pristumiama prie jau įrengto vejos ploto, prispaudžiama iš viršaus prie esamo pagrindo, kad neliktų oro kišenių po velėna.

 

Likusių eilių įrengimas


Tam, kad išvengtumėme klojamos ruloninės vejos pažeidimo, naudojamos lentos, kurios išdėstytos taip, kad galėtume netrukdomi vaikščioti ir pakloti likusią velėnos dalį. Prieš paklojant kiekvieną ruloninės vejos plotą, būtina grėbliu truputi supurenti tą dirvožemio dalį, ant kurios bus klojama velėna. Tai ledžia papildomai surinkti likusias augalų dalis ar akmenukus, kurie nebuvo pastebėti išvalant dirvožemį pirmą kartą. Klūpėjimas ant lentų dirbant su velėna, galima formuoti veją kaip statant mūrinę sieną plyta po plytos. Reikia stengtis nenaudoti mažų ruloninės vejos gabaliukų, nes tokie plotai yra linkę peržiūti ir žmonių vaikščiojimas ant jų gali labiau pažeisti veją.

 

Vejos prispaudimas


Kai tik ruloninė veja buvo paklota į norimą vietą, apversto grėblio pagalba velėna prispaudžiama prie dirvožemio. Tai leidžia pašalinti bet kokius oro tarpus ir užtikrinti, kad veja buvo paklota teisingai. Jeigu turite, galima naudoti lengvą sodo volą. Tačiau geriau išvengti volavimo, kol paklotos ruloninės vejos šaknys suaugs tarpusavyje.

 

Viršutinis sluoksnis


Viršuniniu sluoksniu vadiname tarpų tarp paklotos velėnos juostų užpildymu dirvožemiu. Nereikia bijoti, jeigu tokių tarpų yra. Paprastai naudojamas sijotas priesmėlis, kuris skatina velėną leisti šaknis ir jai geriau laikytis.

 

Laistymas


Savaime suprantama, kad kai veja įrengta ir jeigu ji nebuvo įrengta ant drėgno pagrindo, ją svarbu gausiai palaistyti. Tam geriausiai naudoti laistytuvus arba jeigu turite įrirengę laistymo purkštukų sistemą. Laistymą reikia kartoti tol, kol veja įleido šaknis į viršutinį dirvožemio sluoksnį.

 

Vejos pjovimas

 

Geriausia nebandyti pjauti naujai įrengtos ruloninės vejos, kol ji nėra maždaug 5 centimetrų aukščio. Pjovimui naudojama rotorinė vejapjovė, veja nupjaunama iki 2,5 cm aukščio. Toks pjovimas kartojamas  4-5 kartus. Neleidžiant vejai augti, skatinamas šaknų sistemos formavimas. Nupjautos vejos galima nerinkti, geriau paskleisti po įrengtą veją. Nedideli nupjauti lapeliai puikiai tiks kaip natūrali azoto trąša.


Jeigu ruloninė veja bus įrengiama laikantis išvardintų žingsnių, galėsite didžiuotis, kad turite puikią veją, kuri bus atspari netgi labai nepalankioms oro sąlygoms.

 

Kontaktai

Įsimintos prekės  

(tusčia)

RulonineVeja.eu

 

 

Active24.lt Slidinėjimo ir turizmo prekės, riedučiai, riedlentės